תחילת עונת הספינים

נדב

זהו, הפריימריז נגמרו, ועכשיו תתחיל עונת הספינים.

עצה – אל תאמינו לאף מילה ששומעים בתקשורת לגבי בריתות פוליטיות, עד שלא תשמעו את ×–×” בא מפי אחד ממנהיגי המחנות (ברק, איילון, עמיר) בפומבי. כל מה שיגידו 'מקורבים', 'גורמים במטה', או ההמנהיגים 'בשיחות פרטיות' לא נועד אלה להשפיע על המחיר במשא ומתן.

ברמה האישית – אחרי הרבה קילומטרים אתמול בשרות הפריימריז (רביבים-אופקים-שדרות-אשקלון-באר טוביה-קריית מלאכי-עזריקם-קריית גת-משמר הנגב-רביבים, וזה בערך חצי ממה שניתאי, שהמשיך אחרי, עשה), ההרגשה חצויה. מצד אחד, אכזבה – לא אכחיש שציפיתי ליותר מ-22%. מצד שני, חלק מהפרשנים אומרים שזו התוצאה הטובה ביותר שאפשר ×”×™×” לצפות לה, למעט נצחון בסיבוב הראשון, שכן בסיבוב השני כל המועמדים היו מתאגדים מאחורי המועמד שהיה מתמודד מול עמיר.

בתקווה שעמיר ימנף את התוצאה הזו להישג חברתי. בתקווה שהוא יעשה את זה מול איילון.

6 Responses to “תחילת עונת הספינים”

 1. ירדן הגיב:

  איזה הבדל משמעותי…
  עד יום הבחירות דיברו על פרץ במונחים של מישהו שאין לו סיכוי. נתנו לו מקסימום 14 אחוזים. בסוף הוא מקבל 22 אחוז. זה הרי היה משנה את התמונה לגמרי אם היו אומרים מההתחלה שיש לו כל כך הרבה כוח. הרי אנשים נוטים להצביע למישהו שיש לו סיכוי לנצח כדי "לא לבזבז קול". אז יש סיכוי טוב לדעתי שאם הסקרים היו משקפים יותר נכון את היחס של אמיר לעומת השנייה האחרים, הוא היה מקבל הרבה יותר קולות.

  • טוב, הדעה שלי על סקרים – כאמצעי לחיזוי פוליטי ועוד יותר מכך ככלי פוליטי פרופר – לא הייתה חיובית מעולם, והיא הולכת ומידרדרת.

 2. איתי הגיב:

  זמן ספינים – אבל גם לנו מותר להספין. למרות שישפך המון זבל – ×–×” לא זמן לכבות את אתרי החדשות עד יעבור זעם.

  עלינו לצאת במתקפת בקשות לעמיר פרץ שלא יכרות ברית עם אדוני ההפרטה פואד-הרצוג-ברק, ושלא יתחבר למי שתקעו בו את הסכינים יום לאחר שהכניס אותם לממשלה.
  לא הגנרל ולא האדמירל הם סוציאל דמוקרטים, אך בחירתו של פרץ צריכה להיות אידיאולוגית (מי יותר קרוב אלי) ולא לפי מי יבטיח לו איזה כיסא – הבטחה שאינו יכול ואינו מתכוון לקיים.

  בנוסף עלינו לחשוף לעיני כל מתלבט את ההבדלים בין שני המועמדים שנותרו – שכולם יראו מי *גרוע פחות* – הן חברתית, הן מדינית, והן מבחינת טוהר המידות.
  צעד ראשון בכיוון כבר התחילה יחימוביץ' הבוקר.

  • קודם כל, מוסכם על שנינו שספינים הם כלי פוליטי לגיטימי, שלמחנה הסוציאל-דמוקרטי אין תקומה אם לא ישתמש בו. זוהי הפוליטיקה.

   שנית, אני לא שותף לזלזול שלך בכסאות. גם אם אקבל את העמדה שלך לגבי קרבה אידיאולוגית (ואני לא בטוח אני מקבל), יש ערך להבטחות. גם לכסאות – למרות הקונוטציות השליליות, יש השפעות הרות גורל לשאלה מה הולך בראש שמחובר לתחת שמחובר לכסא שר התשתיות, לדוגמא. אבל לא רק לכסאות – אחת הדרישות עליה אסור לעמיר לוותר, לטעמי, היא שמירה על הסעיפים הרלוונטיים בהסכם הקואליציוני – שכר מינימום, פנסיה, כוח אדם וכו'.

   לבסוף, אסור לשכוח את חשיבותו של מחנה. קח לדוגמא את ראלב מג'אדלה – לא סוציאל דמוקרט גדול, אבל רק בזכות הכסא שלו יש היום מישהו שיכול בכלל להציב דרישות חברתיות במפלגת העבודה. אז נכון שצריך לזכור מה המטרה ומה האמצעי, אבל גם האמצעים חשובים.

 3. nachum הגיב:

  you mention just your uncle with private name

 4. יהושע בן משה הגיב:

  מה יש למצביאי אילון להתערב במה על עמיר פרץ
  לעשות ?

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

977847 דפים נצפים, 47 היום
322370 ביקורים, 38 היום
FireStats icon ‏מריץ FireStats‏