אתם לא לבד! (בעצם אולי כן)

נדב

ליאור ביקש שנחשוף את הסטטיסטיקות שלנו. ×›×›×” אולי נצליח לקבל קצת נתוני אמת על הצפיות בבלוגים, וגם אם לא – אולי נצליח לשחזר קצת מההתרגשות שהייתה בכיתה ×–', כשהסתגרנו במקלחת עם סרגל. ×–×” מסתדר יופי עם ×–×” שהבלוג חוגג (מחר) חודש במיקום החדש.

אז הנה הנתונים שלי, בחודש האחרון :

ועכשיו להתנצלויות:

יש לציין שבתפוז הייתי רגיל למספרים גדולים יותר – ובעיקר לתנודתיות קטנה יותר. כמו שאפשר לראות בבירור בגרף ×”×–×”, התנועה העיקרית בבלוג היא סביב פרסום רשומות חדשות – כשלא מפרסמים, לא באים.

הסיבה, לדעתי, היא שזה ×‘לוג חדש. אנשים נוטשים בלוגים בזמן המעבר, רשימת הדיוור עדיין לא עובדת (נמרוד – מחרתיים. מבטיח!), והכי חשוב – גוגל לא אוהב דברים חדשים. עוד לא הייתה לי כאן אף כניסה אורגנית ממנוע חיפוש, סוג כניסות שפירנס אותי היטב בבלוג הקודם. עד כמה היטב אני לא יודע, ×›×™ תפוז לא נותנים סיכום של כניסות לפי מפנה, אבל הכניסות האלו היו אחראיות לריפוד של השקעים הנוראיים שאתם רואים שם, בין פוסט לפוסט.

אני חושב גם שאין עדיין תחליף לרשת הבלוגים של תפוז עבור בלוגים עצמאיים. פרסום רשומה חדשה בבלוגיה של תפוז, אם נעשתה בתזמון נכון, גררה עשרות גולשים – רק מהדף של העדכונים האחרונים. אני לא יודע עד כמה הגולשים האלו היו איכותיים – כמה זמן נשארו, כמה דפים קראו – מכיוון שתפוז לא סיפקו גם את הסטטיסטיקה הזו; אני מניח שאלו לא היו כניסות מאוד איכותיות, מעצם העובדה שהם לא באים לפה בעקבות ההודעות שלי על רשומה חדשה בתפוז. אבל בכל זאת, ×–×” עוד עיניים שרואות כל רשומה חדשה שלך. ישראלוונטי מתיימר לעשות את ×–×” – הוא עדיין לא עומד במשימה.


עדכון מאוחר לבקשת יוחאי

כלי הסטטיסטיקה שבהם אני משתמש הם פיירסטטס וגוגל אנליטיקס – פיירסטטס טוב במיוחד כדי להיות עם 'היד על הדופק' – מי נכנס אלי כרגע לבלוג, מאיפה הוא בא ומה הוא עושה. האנליטיקס משלים אותו לניתוחים יותר מעמיקים, אבל הוא לא אונליין. החסרון העיקרי של השיטה הזו הוא, כמובן, שאני מפספס את הכניסות היקרות-מפז של יהונתן קלינגר – אבל יהונתן, אני יודע שבלבך אתה איתי (מישהו מכיר עוד פריק-פרטיות ברמות של חסימת האנליטיקס, למעט יהונתן?).

בנימה רצינית יותר, אני מודע לשני החסרונות העיקריים של האנליטיקס – קודם כל, הוא אוסף מידע על התנועה באתר שלי – אבל ×–×” מחיר שאני מוכן לשלם תמורת תוכנת סטטיסטיקות ברמה כזו. שנית, הוא לא רץ על לינוקס (גרסת הפלאש של לינוקס לא מספיק מתקדמת, וויין לא תומך עברית). גם עם ×–×” אני ×—×™.

11 Responses to “אתם לא לבד! (בעצם אולי כן)”

 1. מרק ק. הגיב:

  רק שעכשיו מתברר שהסטטיסטיקות של תפוז כללו כל בוט מזדמן שעבר בסביבה.

  • אין לי סיבה להניח שהאנליטיקס לא. לא הגדרתי סינונים מיוחדים.

   • ברוך הגיב:

    אנליטיקס עובד על בסיס ג'אוה-סקריפט ולכן מודד רק דפדפנים שמפעילים את הקוד שלו. רובוטים למיניהם מסוננים אוטומטית כיון שאינם מריצים את הקוד. כמעט אין סיכוי שרובוט נכנס לסטטיסטיקות שלך.

    כמובן זה לא אומר שהסטטיסטיקות שלהם מושלמות מבחינות אחרות.

 2. חנן כהן הגיב:

  במקום "כשלא מפרסמים, לא באים"

  יותר מדוייק "רוב הקוראים של הבלוג מגיעים אליו על ידי הודעה ב RSS שיש פוסט חדש".

 3. באיזה כלי סטטיסטיקות אתה משתמש?

 4. fili הגיב:

  רק רציתי לציין שאין אפשרות לדעת מהו האימפקט המדויק של אגרגטורים המספקים שירותי RSS עם קישורים ישירים. בישראלוונטי קיים בRSS קישור ישיר לבלוג שלך, כך שסביר מאוד שדווקא המשתמשים הכבדים בישראלוונטי – שקוראים באמצעות קורא RSS – יגיעו ישירות לאתר שלך מהRSS ללא מעבר דרך ישראלוונטי וזה בדיוק תפקיד האתר – לתת לבלוגים עצמאיים את כל הבמה.
  נקודה נוספת חשובה מעבר להרחבת קהל הקוראים באגרגטורים היא מתן BOOST לSEO של הרשומה שלך עם קישורים נכנסים מאתר בעל PR גבוה.

  אני מאמין שערך האגרגטורים לבלוגים עצמאיים הוא משמעותי ביותר וזה רק ילך ויתחזק.

  • אין לי ספק לגבי ההשפעה האדירה של האגרגטורים – חלק גדול מהתנועה שלי מגיעה מהם, ואין לי ספק שאם הם לא היו, ×”×™×” הרבה יותר קשה – והרבה יותר מפחיד – לצאת לחופשי.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

982213 דפים נצפים, 206 היום
324483 ביקורים, 113 היום
FireStats icon ‏מריץ FireStats‏