הבלוג של קהיליית מגדר

נדב

מזה זמן רב אני מרגיש בחסרונה של נקודת המבט של מדעי החברה בבלוגוספירה הישראלית. נכון, יש כמה תלמידי מחקר ממדעי החברה שכותבים בלוגים; וחוץ מזה, יש את העוקץ. אבל אין גוף נרחב של כותבים – מכל הרמות האקדמיות – שמשקף את הדיונים שמתקיימים באקדמיה, גם ברחבי הרשת. וזה חבל, כי הרשת היא מדיום מצוין לצמצום הפערים בין 'מגדל השן האקדמי' לבין הציבור – לתת לציבור מושג על במה, בעצם, מתעסקים באקדמיה, וגם לתת לחוקים מושג מה דעתו של הציבור על זה.

מזה כחצי שנה, שלקחתי על עצמי את התפקיד של רכז קהיליית מגדר של האגודה הסוציולוגית הישראלית. אני חייב להודות שלא עשיתי הרבה בתפקיד הזה, אבל אחד הדברים שכן פעלתי לקדם – ושהיום אני גאה מאוד להשיק אותו – הוא:

 ×”בלוג של קהיליית מגדר

זהו בלוג אקדמי קבוצתי בנושאי מגדר בישראל.

הוא אקדמי, משום שהכותבים בו הם אנשי אקדמיה – חוקרים ותלמידי מחקר בתחומי מדעי החברה

הוא קבוצתי, משום שמדובר בבלוג של מספר רב של כותבים. אני מניח ומקווה שלאורך זמן תתגבש קבוצה של כותבים חוזרים, אבל בעקרון – מספר הכותבים אינו מוגבל

הוא בנושאי מגדר – במובן הרחב של המילה, ולמילה הזו יש מובן רחב מאוד. מגיאופוליטיקה ועד טיפולי פוריות.

הפוסט הראשון – פוסט פתיחה של ד"ר דליה לירן-אלפר, יו"ר הקהילייה – כבר התפרסם. פוסטים אחרים צפויים בקרוב.

אז נשמח לראות אתכם אצלנו – אפשר סתם לקרוא, אפשר להירשם לעדכונים בדואר אלקטרוני או ברסס.

יאללה, בואו. יהיה מעניין.

9 תגובות »

נדב ב6/09/2009 10:05 תחת כללי

9 Responses to “הבלוג של קהיליית מגדר”

 1. הלינק שבור, או שהאתר למטה:
  http://downforeveryoneorjustme.com/http://gender.ac.il
  .-= blog האחרון של דולי ..‫The Daily Dolly 05/09/2009‬ =-.

 2. איתי הגיב:

  כל הכבוד אני כבר עושה מנוי

  אני חושב כבר הרבה זמן שעתיד הבלוגוספירה בישראל נמצא בבלוגים הקבוצתיים. זה כמובן מתחבר לחשיבה על כוחה של התאגדות. יש אנשים שלא יכולים או לא רוצים להרים בלוג, ובלוג קבוצתי ייתן להם קול. לקול המשותף יש יותר כוח ויותר אטרקטיביות.

  אני חושב על עשרות האלפים שפתחו בלוגים ממש מעניינים ואז ראו שאין להם כוח להתמיד בקצב פרסומים גבוה (למשל בנושא הפוליטי-כלכלי – טל וולפסון, ליאת יקיר טמנג). אלא שזה נראה לי קצת חסר נימוס להציע להם לסגור את הבלוג שלהם ולהצטרף ליוזמות קבוצתיות. אני חושב שבמצב ×›×–×” בסופו של דבר אדם ×”×™×” כותב יותר ולאורך יותר שנים, ×›×™ הוא לא ×”×™×” מרגיש את נטל אחזקת הבלוג עליו.

  ומה לגבי בלוגים אישיים שכן חיים ובועטים? שאלה מעניינת

  תאר לך שהפוסטים שלך ושל נתאי היו מתפרסמים חלק בבלוג קבוצתי של אבות (מכל גוני הקשת הפוליטית), חלק בבלוג של סמולנים-פוסט-ציונים, חלק בבלוג קבוצתי על מדינת רווחה (עבודה שחורה, שאתה ממילא במערכת שלו, אז תעשה לעצמך פרוטקציה), וחלק בבלוג החדש על מגדר.

  לדעתי היית מגיע כך לקהלים גדולים ומגוונים יותר.

  מי שהיה רוצה לקרוא רק את נדב פרץ היה יכול לעשות זאת בעמוד אינטרנט שאליו היו מוזנים התכנים שלך (או שלך ושל נתאי) בכל הנושאים באופן אוטומטי.
  .-= blog האחרון של איתי ..‫חברנו דניאל בלוך נפטר‬ =-.

  • נדב הגיב:

   כשקראתי את התגובה שלך בפעם הראשונה, חשבתי לעצמי 'אוי, איזה שטויות. רואים שאין לו בלוג אישי'. באתי להסביר לך למה אתה מדבר שטויות, ולא ממש הצלחתי לנסח את זה.
   אתמול היה לי יום עם הרבה זמן לחשוב (פקקים, אוטובוסים), והבנתי שהסיבה שלא הצלחתי לפרוס בצורה משכנעת את הטיעונים שלי נגד הרעיון שלך היא שאין לי כאלה.
   סידרתי שכל פוסט שלי – אישי, לא מערכתי – בבלוג מגדר, יתפרסם במקביל גם כאן.

 3. יופי. עשיתי מנוי.
  .-= blog האחרון של דולי ..‫The Daily Dolly 05/09/2009‬ =-.

 4. האח הידד, וגם אני מנוי. שתי הערות, עם זאת:

  א. חבל שהפוסט הראשון, זה שמבקש להגדיר את מטרות הבלוג, מקבל כמובן מאליו את המשוואה מגדר=נשים. המילה "גבר" או משהו מקביל אליה לא מופיעה שם, וזה יוצר תחושה לא נעימה אצלי, כמי שחולק איתך את ההגדרה המרחיבה (וההגיונית יותר) של המונח מגדר. אני מקווה לראות פוסט שלך או של מישהו אחר שיבהיר שגם גברים הם חלק מלימודי מגדר.

  ב. עניין טכני יותר: מדוע צריך להקליק על קישור כדי להגיב? ועוד קישור שאינו ברור מאליו – כדי להגיב אני צריך ללחוץ על הקישור "אין תגובות"… למה אין תיבת תגובה זמינה וברורה כמו בכמעט כל בלוג אחר שאני מכיר?
  .-= blog האחרון של דובי ..‫מעונן חלקית עד כבד‬ =-.

 5. […] “מגדר וחברה בישראל” הוא בלוג אקדמי קבוצתי חדש, בנושאי מגדר בישראל. נדב פרץ, מקים הבלוג, מרחיב. […]

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

982208 דפים נצפים, 201 היום
324482 ביקורים, 113 היום
FireStats icon ‏מריץ FireStats‏