טיפים ל-ל"ג בעומר

נתאי

היום עשינו את מדורת לג' בעומר. מחר יש לנו אירוע משפחתי, כך שעשינו איסרו ×—×’ הפוך – תחשבו על ×–×” שניה, ותמשיכו לקרוא.

כל שנה אנחנו נשבעים לאחר ל"×’ בעומר שנעשה מדורה פעם בשבוע, ואיכשהוא הפעם הבאה שאנחנו עושים מדורה – בדיוק שנה אחר כך.

קיצר ההישג המרכזי של החג הוא כמובן שאף פעוט לא זינק לתוך הלהבות, ויתרה מכך, הפעוטות לא הציתו איש את רעהו השנה.

כמה טיפים שהתבררו כמוצלחים מאד: לאפות את תפוחי האדמה קודם בתנור, ואחר כך לזרוק אותם למדורה רק כדי שיקבלו טעם מעושן. בטטות ובצלים הם תוספת מבורכת , אבל השוס האמיתי הוא לעטוף ראש שום כמו שהוא בנייר כסף ולאפות אותו.

את תפוחי האדמה אפשר לשדרג עם מוציאים את התוכן שלהם בעזרת כף מעוגלת חדה של מלונים, או סתם סכין אם אין. מכינים עיסה של ביצים , גבינה צהובה מגורדת או צפתית מגורדת קצת מלח ופלפל ושופכים פנימה לפני האפיה. עוטפים הכל בנייר כסף וזורקים לתנור.

קינוחים מומלצים:

מוציאים את האמצע של תפוח ×¢×¥, עושים בו מין צינור חלול איפה שהלב עם הגרעינים. את הצינור ×”×–×” ממלאים בסוכר עם קינמון – ואופים את ×–×” – באש או בתנור.

קינוח נוסף – לוקחים בננה בקליפתה, עושים בה חתך ארוך וממלאים אותו בשוקולד למריחה. עוטפים את ×–×” בנייר כסף ואופים קצרות במדורה.

ההנאה מובטחת!

2 Responses to “טיפים ל-ל"ג בעומר”

  1. שחר הגיב:

    גם אצלנו בגן היה ל"ג בעומר היום (בעיקר כדי לא להפריע למדורות הרציניות יותר של האחים הגדולים וכדי למנוע מחבורת ילדים סביב גיל ארבע להימצא בין מדורות ענק). בכל מקרה, הופתעתי מאוד מההוראות להגיע עם שני תפוחי אדמה מבושלים ועטופים בנייר כסף. לצערי לט יצא לי לטעום כך שאין לי הרבה מה להגיד, אבל שווה לבדוק גם את האופציה הזו.

  2. efyska הגיב:

    אני מתגעגעת ללג בעומר. אין לנו פה את ×–×”…

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

983527 דפים נצפים, 274 היום
325122 ביקורים, 134 היום
FireStats icon ‏מריץ FireStats‏