ילדה בדואית כקוריוז ביולוגי

נדב

היום ב'מבט':("מהדורת החדשות שבה אני צופה לא תלויה בהעדפותי, אלא בזמן שמתפנה לי"): דווח על שתי הרוגות בגל הקור האחרון: ילדה בת 8 מכסייפה וחסרת בית מתל-אביב.

הדיווח על הילדה מכסייפה (ששמה לא הוזכר) ×”×™×” לקוני: ×”×’×™×¢×” לבית חולים סורוקה כשחום גופה 27 מעלות ונפטרה. ברקע נראו תמונות כלליות מכפר ערבי, אולי בדואי (קשה לדעת). בעת הדיווח על חסרת הבית הוסיפה הקריינית, בפאתוס ובחוסר מודעות עצמית קיצוני, כמה מילים על ×–×” שאף אחד לא ידווח על אירוע ×›×–×”, ×›×™ ×–×” לא מעניין אף אחד. ברקע – הומלסים בתל אביב.

נחזור על זה שוב: ישראל. המאה ה-21. ילדה בת 8 מתה מהיפותרמיה. זה לא מספיק חשוב כדי לשלוח צוות שידור. לא מספיק חשוב כדי לראיין את המשפחה. לא מספיק חשוב כדי לברר למה ילדה בגיל כזה נחשפה לחום כל כך קיצוני. מה שחשוב זה לציין את האנקדוטה המשעשעת על חום הגוף שלה.

עצוב.

8 תגובות »

נדב ב15/01/2008 22:26 תחת כללי

8 Responses to “ילדה בדואית כקוריוז ביולוגי”

 1. נתאי הגיב:

  תגיד תודה על הדיווח הפרטני במבט. בהארץ לא כתבו כלל מהיכן היא.

  • סתיו הגיב:

   "ישראל. המאה ×”-21." – מצחיק שאתה מזכיר את ×–×”, ×›×™ הריי רוב האנשים בישראל לא יודעים איפה ×–×” כסייפה – וכשמתקינים את מהדורת החדשות לא יודעים איפה למקם את ×–×” – כסייפה ×–×” בוודאי לא חדשות חוץ, אך גם לא באמת בישראל. הרי ×–×” בדואי.
   עצוב, אני מסכימה. וכבר מזמן לא צופה בחדשות.

 2. ויום קודם לכן, עוד שניים מתו כתוצאה מהקור העז.
  זה מלמד משהו עד כמה מוזנחים קשישים וילדים במדינה שאמורה, להיות מדינת רווחה.
  ואף אדם לא בסביון, כפר שמריהו או מגדלי אקירוב לא נפגע מהקור ×”×¢×–… איך?!

 3. […] נראו תמונות כלליות מכפר ערבי, אולי בדואי (קשה לדעת). נדב פרץ – הרהורים של אבא נערך על ידי הגר שקד תגיות לחיפוש בבלוג: דוח-העוני, […]

 4. רק תיקון קטן – הילדה לא מכסייפה. היא מכפר לא מוכר ליד כסייפה. מבחינת המדינה מעולם לא הייתה לה כתובת ומעולם לא ×”×™×” לה בית. בבית שלא ×”×™×” לה, לא ×”×™×” חשמל, לא היו מים, לא ×”×™×” כביש שהוביל אליו, לא ×”×™×” איסוף של זבל ולא ×”×™×” ×’×’ מבטון, אלא מפח.

  כמוה חיים עוד שמונים אלף איש.

  • נדב הגיב:

   בערוץ אחד ×–×” לא נאמר. ×–×” בהחלט מסביר הרבה – כמו לדוגמא, למה ילדה בת שמונה מתה מהיפותרמיה. פשוט ×›×™ אסרנו על הוריה לבנות בית נורמלי.

   • טיפה סטטיסטיקה כדי לחזק את העניין:
    כ 85% מהמאושפזים במחלקות הילדים בסורוקה הם בדואים, בעוד שאחוז הבדואים באוכלוסית הנגב נמוך מ 40.
    בנוסף, תמותת התינוקות (המדד לבריאות אוכלוסיה) במגזר הבדואי עומדת על מעל 15 ל1000 לידות חי, בהשוואה לממוצע של בערך 5/1000 בנגב ו 3~/1000 באוכ' הכללית בישראל.

 5. שושי הגיב:

  ואם אבא שלה היה גונב כדי לממן חימום, היו אומרים שמוצדק לירות בו כי אי אפשר כבר עם הגניבות האלה של הבדואים.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

982236 דפים נצפים, 218 היום
324489 ביקורים, 117 היום
FireStats icon ‏מריץ FireStats‏