כביש בין עירוני במדינת ישראל, 2007

נתאי

לצערי זו לא תמונה מהטיול האחרון שלי בתאילנד או בהודו. דרך בין עירונית במדינת ישראל, 2007 נראית בדיוק ככה:

כביש משובש בישראל

בסוף החדשות, שניה לפני "לידיעת הימאים בים התיכון ינשבו רוחות מזרחיות ודרום מזרחיות ערות", הקריין אומר בדרך כלל: "בגלל הצפה, חסום גשר צאלים לתנועה". אז זה גשר צאלים. רואים פה גשר? אני לא.

זמן רב הייתי בטוח שהכוונה היא לנחל צאלים במדבר יהודה. ואז לפני שבועיים התחילו תיקונים בגשר, ואמרו: "גשר צאלים חסום לרגל תיקונים בכביש". אמרתי לעצמי: "איזה קטע, הגשר בים המלח סגור באותו הזמן שמתקנים את הגשר בנחל הבשור…" ואז אמרתי לעצמי: "לא, טיפש, ×–×” גשר צאלים, ליד הבית שלך". עדיין מקנן בי חשד עמום, שהם מתייחסים לפעמים לנחל צאלים במדבר יהודה, ולפעמים לגשר צאלים שבנחל הבשור, ליד קיבוץ צאלים, ולא מבדילים ביניהם, ×›×™ גם ×–×” וגם ×–×” בדרום, אז מה אם המרחק ביניהם הוא שעתיים נסיעה.

במרבית הפעמים שאני נוסע שם (ואין לי ג'יפ) זה פתוח לתנועה, אפילו שאומרים ברדיו שזה סגור. זאת אומרת פתוח, אבל במגבלות השלולית הדוחה שמנקזת את החרא (פרדון מי פרנצ') של תושבי חברון, ולא מי גשמים זכים וטללי בוקר, כפי שעלול לחשוב מי שנוסע עם חלונות סגורים ומזגן. אפשר להוסיף לזה את הבורות המפתיעים שאורבים במים כמו שוניות לספינת פיראטים. והדובדבן שבקצפת הוא העיקול הקטלני, שבא בהפתעה בסוף כביש שדות ישר ארוך ומשעמם. אפילו שישה שלטי "זהירות סיבוב מסוכן" לא מצליחים תמיד לגרום לנהג שהמוח שלו נרדם משיעמום לציית להם. בפינת העיקול ניתן לראות זכוכיות וחלקי רכב שהשאירו כל אלו ששכחו מהסיבוב הזה, או סתם לא הכירו אותו.

אז נכון שזה בנגב, שהוא, לישראלי הממוצע: דוד בן גוריון, אינסוף חול, גמלים, מחנות צבא המאויישים במסכנים שאתרע מזלם, מאהלי בדווים עוינים, מפעלי כימיקלים רעילים וכורים גרעיניים.

אבל הדבר הכי מצחיק, זה שככה נראה הכביש אחרי שתיקנו אותו.

תודה, מע"צ.

6 תגובות »

נתאי ב22/06/2007 0:51 תחת כללי

6 Responses to “כביש בין עירוני במדינת ישראל, 2007”

 1. http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-3358840,00.html
  רק שתהיה רגוע – גם במרכז הארץ ,בכביש ×”×›×™ עמוס בישראל יש תקלות שערורתיות (אחרות אמנם אבל גם כן מסכנות נפשות)
  ואמנם זו כתבה ישנה אבל המצב לא השתפר בהרבה

 2. almost30 הגיב:

  מוכר, שאני מספר שאני נוסע להורים דרומה(שעה ורבע בלבד) אני מקבל מבטי רחמים על המסע הארוך והמפרך שצפוי לי…
  ואם זה מנחם במשהו, מתקופתי בירושלים,חקוק בזכרוני דרך בן-צבי המאוד ראשית, נראית מאוד דומה לתמונה שלך(מדובר בדרך שחוצה את כל העיר).

 3. נתאי הגיב:

  אתה משווה סימון לא ברור של נתיבים, שאגב קיבל התייחסות בעיתון, לכביש עם שלולית תמידית, זרוע בורות, אחרי סיבוב שמי שיכנס אליו במהירות של יותר מ-80 קמש חזקה עליו שימצא עצמו מושלך בתעלה בצידיו?

  ברור שיש גם תקלות ושטויות בכבישים במרכז הארץ. אבל פה מדובר בסטנדרט ירוד כל כך , שאפשרי רק בנגב.

  • קודם כל אתה צודק – את הנגב מזניחים ×”×–× ×—×” פושעת
   אבל – על כביש בו נוסעים מאות אלפים ביום – כל טעות בסימון יכולה לעלות בחיי אדם
   המכנה המשותף הוא של"אחראים על הכבישים" ממש לא אכפת מהנהגים ולא משנה איפה זה

 4. […] זוכרים את "גשר צאלים"? […]

 5. […] ×–×” הוא המשך ישיר ליצירת המופת שחיברתי: "כביש בין עירוני במדינת ישראל 2007" זהו לדעתי הפוסט הראשון שכתבתי בבלוג כלשהו, ואפשר ללמוד […]

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

984035 דפים נצפים, 250 היום
325362 ביקורים, 117 היום
FireStats icon ‏מריץ FireStats‏