למה מי זה גולדסטון?

נתאי

לא בא טוב במיוחד לממסד הישראלי השופט ריצ'רד גולדסטון. במיוחד לא באה טוב היהדות שלו. אז מה עושים? כרגיל אצלנו, הורגים את השליח.

ידיעות אחרונות עומד לפרסם בכתבה שהשופט גולדסטון גזר את דינם של עשרות שחורים למוות בדרום אפריקה, פסק עונשי מלקות לשחורים ועוד. אלן דרשוביץ, פרקליט ההגנה של ישראל מטעם עצמו, אף משווה את גולדסטון למנגלה. שלא לדבר על כך שבית הכנסת בו עורך נכדו את בר המצווה שלו ניסה לאסור את כניסתו של גולדסטון לאירוע.

לחברים בידיעות אחרונות ולכבוד הפרקליט דרשוביץ אני רוצה להזכיר, שגולדסטון אמנם היה פקיד בשירות משטר האפרטהייד, אבל אנחנו מכרנו למשטר המזעזע הזה הררים של נשק, כולל, לפי פרסומים זרים, כמה פצצות גרעין שניסינו למכור להם. כך שהצדקנות במקרה זה לא ממש יושבת עלינו טוב.

אבל זו בדיוק הבעיה שלנו עם גולדסטון. הוא אייכמן במהופך. פקיד אפרורי, משעמם ונטול כריזמה, אדם נוקדני וקטנוני שרק עושה את המוטל עליו, לא סנטימטר יותר ולא סנטימטר פחות, בורג אפרורי במערכת בירוקרטית ענקית. הבעיה היחידה היא שהפעם הוא יושב על כס השופט ואנחנו הנאשמים בתא הזכוכית.

4 תגובות »

נתאי ב6/05/2010 22:52 תחת כללי

4 Responses to “למה מי ×–×” גולדסטון?”

 1. לגבי ההשוואה לאייכמן – אתה לא הראשון.
  לגבי הניסיון להכתים את שמו בשל שיתוף פעולה עם משטר האפרטהייד: מלבד מה שציינת (כלומר – שישראל שתפה פעולה הרבה יותר עם משטר האפרטהייד[1]) הרי שהקורבנות של האפרטהייד דווקא נוטים לאמץ את גולדסטון. הוא שימש כשופט בבית המשפט החוקתי של דרום אפריקה אחרי האפרטהייד. בקיצור – טריק עלוב במיוחד מצד ידיעות אחרונות (וזה בלי לדבר על האד-הומינם).

  [1] ועם החונטות בארגנטינה, הקונטרס בניקרגואה, אידי אמין באוגנדה, ועוד ועוד.
  .-= blog האחרון של יובל ..פרק רביעי, נטול משוואות, בו מהרהרים על טיבן של מערכות קואורדינטות כשלב הכרחי לפני שמגיעים לקשר העמוק בין סימטריה לגדלים שמורים =-.

 2. ידיעות אחרונות צריכים לספר את כל זה גם לנלסון מנדלה שדווקא חשב שגולדסטון ראוי לכהן כתובע בטריבונל לחקר פשעי המלחמה ברוואנדה, מטעם דרום אפריקה.
  .-= blog האחרון של דובי ..‫זה דיברז'ה זה?‬ =-.

 3. מרק ק. הגיב:

  זה בסדר, הוא רק הרג כמה כושים. ביננו, למי אכפת מכושים.
  .-= blog האחרון של מרק ק. ..חוק מרק לממשק משתמש #432 =-.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

977849 דפים נצפים, 45 היום
322372 ביקורים, 38 היום
FireStats icon ‏מריץ FireStats‏