מאהל איחוד, מאהל מאוחד

נתאי

הייתי היום במאהל באר שבע, וישבתי עם אחד מפעילי השכונות שם, שאיתו אני בקשר כבר מהשבוע הראשון של המחאה. הוא הקים מאהל נפרד, בצד השני של מרכז המורים, כשהגעתי הוא ישב שם לבד.
הוא מספר על קרע בין המאהלים המבוססים יותר, בראשם רוטשילד, לבין המאהלים בהם נמצאת אוכלוסיה קשת יום יותר. הסיבות האידיאולוגיות לקרע שונות ומשונות, ונעוצות בהגדרה המעורפלת של מטרות המאבק. אבל המתח האמיתי הוא, להרגשתי, בין המוחים החדשים, אלו שזה מקרוב באו, לבין פעילי השכונות הוותיקים, שמרגישים שהמחאה נגנבה מהם. בנוסף לכך התאחדות הסטודנטים וגורמים מפלגתיים מממנים את המחאה "החדשה", שמצטלמת הרבה יותר טוב, והרבה יותר סקסית ממזרחיים או ערבים ששוב צועקים שקשה להם בחיים. בחורה מכפר שמריהו שאין לה בית ×–×” "אדם נשך כלב" אם חד הורית משכונה ד' שאין לה בית ×–×” "כלב נשך אדם" – לא סיפור עיתונאי. שלא לדבר על ×–×” שהאוכלוסיה החדשה מצטלמת יותר טוב, יש לה נגישות יותר טובה לתקשורת, ויותר קשרים. לכן היא זוכה לכיסוי עודף. פעילי השכונות מתוסכלים מאד, כיוון שהם מתחילים להבין שזו כנראה שוב לא המסיבה שלהם.
באחד הביקורים הקודמים של במאהל ראיתי אם מצלמת את בנה. אינסטינקט הצלם שלי גרם לי לזנק ולסובב אותם כדי שיעמדו מול עם האור בפניו ולא בגבו, כך שהתמונה לא תצא חשוכה. האם ביקשה שאצטלם עם הילד "כדי שתהיה לו תמונה עם אנשים אינטיליגנטים". די נעלבתי, כי אין לי משקפיים, אני לא אשכנזי ולא קירח. בתמונה אחרת היא הקפידה שתהיה סטודנטית ג'ינג'ית ברקע. כנראה שאחרי שבועיים הסטודנטים וה"אינטיליגנטים" הפכו מגימיק גן חיות למתחרים.

2 Responses to “מאהל איחוד, מאהל מאוחד”

  1. מודי תולשששש הגיב:

    ובכל זאת היא זיהתה שאתה אינטיליגנטי. מה זה אומר על הדעה הקדומה שלך, שיש דעה קדומה שמרוקאים אינם אינטיליגנטיים.

  2. […] לא מייצגים אותנו". מדגם מייצג: שכונת התקווה, באר שבע, חולון, פתח תקווה, בנוסף לפוסט שלי מלוד. ואת התמונה […]

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

984053 דפים נצפים, 256 היום
325369 ביקורים, 116 היום
FireStats icon ‏מריץ FireStats‏