פרופורציה – לתשעה באב

נתאי

מתוך קריינות לכתבה בחדשות ערוץ 2 – של דני קושמרו , נדמה לי.

X שנים לאחר חורבן בית ראשון, Y שנים לאחר חורבן בית שני, ושלוש שנים לאחר ההתנתקות אנחנו מבקרים במגרון, מאחז בלתי חוקי המועד לפינוי.

בית הכנסת במיגרון – בית שלישי? (מתוך וויקיפדיה)

8 תגובות »

נתאי ב9/08/2008 21:21 תחת חברה בישראל

8 Responses to “פרופורציה – לתשעה באב”

 1. נמרוד ברנע הגיב:

  יפונה מגרון עכשיו.
  יפונו כל המאחזים הבלתי חוקיים.
  יפונו כל ההתנחלויות הישראליות והתיישבויות מחוץ לקו הירוק.
  אם אפשר בהסכם קבע, אם אי אפשר אז באופן חד צדדי.
  אין התנחלות חוקית – נקודה!

 2. נתאי הגיב:

  נמרוד, נראה לי שהחמצת את הסב טקסט של מה שאמרתי – ×–×” נראה לי מופרע לגמרי להשוות את ההתנתקות , ועל אחת כמה וכמה פינוי מאחז – לחורבן בית ראשון או שני.

 3. ירדן הגיב:

  תאריכים משמחים. אם לא ×”×™×” 9 באב הייתי צריך להיות בבסיס מחר 😛

 4. שחר הגיב:

  זה עוד כלום, האמן לי.
  אני חושב שזה היה בערוץ 1 אתמול בערב (אולימפיאדה, נו). השידור עבר לרחבת הכותל וכתב שטח חרדי הסביר לנו, ברצינות מלאה, שעדיין מחכים, אולי בית המקדש השלישי ינחת לפתע מהשמיים.

 5. נתאי הגיב:

  איך ינחת מן השמיים? יש כבר משהו על הר הבית, לא? 🙂

 6. שחר הגיב:

  נתאי: עזוב את מה שכבר יש שם, נניח שלשיטתו מן הראוי שזה ייעלם. מה על אלפי המתפללים הצדיקים שהצטופפו שם, הם אמורים להסתפק בלהיות חלק מיסודות הבית השלישי?

 7. נתאי הגיב:

  אתה לא מכיר את הביטוי "יסוד גאולתנו?"

  • לייבו הגיב:

   מה בדיוק הבעיה שלכם? התאהבתם ב-ט' באב כמו שהשתיין מתאהב בבקבוק הוודקה. בודאי שאין דומה ההתנתקות מעזה לחורבן בית ראשון ושני, ובודאי ביקור ערוץ 2 לא דומה. אבל נקווה שמגרון לא דומה הלתנתקות מעזה כי בראייה לאחור ההתנתקות היתה צעד חסר טעם שהפיע לרעה לטווח ארוך על היחסים בין ערבים ליהודים בארץ ישראל.

   ולנמרוד ברנע ודומיו רק אומר ששנאתכם לציונות ולארץ ישראל אינה מקדמת את השלום עם הערבים אלא רק מנציחה את המלחמה. וכשמלחמה היא מצב קבוע תמיד ישנה הסכנה שהיא תסתיים בחיסולו הפיזי או המנטלי של צד אחד על חשבון הצד השני. לכן העמדות השוללות את הציונות או את הכיבוש הן עמדות שמשמשות דלק להמשך המלחמה.

   אין בצד הערבי פלסטיני שרוצה 'השלמה' (אסלאם) עם הצד היהודי פלסטיני, אלא בדרך של ג'יהאד ואיסלום היהודים או גירושם מארץ ישראל. מטרת הערבים בארץ ישראל היא להקים "פלסטין אחת" במקום בו היו ישראל וירדן. 'הגדה במערבית' הם לא שיטחי הכיבוש הירדני של 1949 אלא כל השטח שבין הנהר לים. וערביי פלסטין רוצים לשלטות בשם אללה על כל פלסטין, המערבית והמזרחית, היא ירדן של ימינו. אל תשכחו שערפאת ניסה להפיל את המלך הזר מבית המלוכה ההאשמי הסעודי בין 1968 ו-1974 (כולל הקטל ההדדי הגדול בספטמבר השחור של 1970 וגירוש מחבלי הפתח לסוריה וללבנון). מבחינת המוסלמי, אין מקום לישות שאינה מוסלמי ב'דאר אל אסלאם'. ואנחנו נמצאים בשיטחים המוגדרים על ידי ערביי פלסטין "בית האסלאם" ומטנפים אותו בעצם קיומנו כאן בעם ומדינה.

   נסיגה מיו"ש היא העלאת קורבן שווא לרצון הערבים הפלסטינים להשמידנו והשתתפות במשחק שלהם לפי הכללים שלהם. החשיבה שזה יוביל לשלום ולהשלמה (ויש בתרבות האסלאמית הבדל בין השניים) היא תמימה ומשכרת. וגם משקרת. לא זו הדרך לפתור את הסכסוך בין המוסלמים (והנוצרים כאן רק נגררים בחלקם בלית ברירה אחריהם – למשל: עזמי בשארה. כאשר רוב הנוצרים שומרים על צפונות ליבם שמא תבוא נקמת המוסלמים בהם) לבין היהודים. אנחנו חייבים לחזור לנקודת ההתחלה ולנסות לפתור משם את הבעיה. בעיה שהוחרפה והוקצנה בעיקר בגלל שני פרמטרים: ההקצנה האסלאמית במאה האחרונה, והשפעת הקולוניאליזם האירופאי על החברות השיבטיות במזרח התיכון במאה האחרונה.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

977711 דפים נצפים, 58 היום
322278 ביקורים, 39 היום
FireStats icon ‏מריץ FireStats‏