פשוט נורא, העניין הזה עם הפליטים מדארפור

נתאי

היום הקשבתי לתכנית של איתן ליפשיץ, בגלי צה"ל. עלתה לשידור גברת, שאני לא זוכר את שמה, ואמרה את הדברים הבאים, כפי שאני מתקצר אותם מהראש:

 

גברת: " זה פשוט נורא, העניין הזה עם הפליטים של דארפור. הם נכנסים למדינה, והם נראים ממש טוב, איך הם נראים ככה, אם הם באמת היו כל כך הרבה זמן במדבר?

ואיזה אשת יחסי ציבור של מלון מחליטה להעסיק אותם. ואנשים מגיעים למלון ×”×–×”, ולא יודעים מכלום, ומתאחסנים במלון ×”×–×”, והם אפילו עובדים במטבח, שזה המקום ×”×›×™ רגיש, והם לא מחוסנים ולא כלום, ואתה יודע איזה מחלות נוראיות אנשים כאלו יכולים להביא איתם, ואנשים אוכלים שם, ולא יודעים מזה בכלל…"

איתן ליפשיץ: תודה לך גברתי, נעבור למאזין הבא…

 

ועניין נוסף, לידיעת הסועדים בבתי הקפה של קופי בין:

http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-3414941,00.html

אני מכיר כמה בתי קפה מצוינים בתל אביב, ומוכן להמליץ לכל המעוניין על אלטרנטיבות.

 

10 תגובות »

נתאי ב20/06/2007 23:53 תחת בעולם

10 Responses to “פשוט נורא, העניין ×”×–×” עם הפליטים מדארפור”

 1. שרון הגיב:

  אוי על הקופי בין.
  וגם על הטיפשה ההיא מהרדיו. ועל הפליטים מדארפור. ודארפור בכלל.

  (אולי הייתי פשוט צריכה להסתפק בתגובה בת מילה אחת: "אוי"?)

 2. נתאי הגיב:

  אומרים שכשאיינשטיין שמע שהטילו פצצה על הירושימה, הוא אמר "אוי ווי".

 3. גל הגיב:

  נדב, אני מתחיל להתמכר לבלוגך המעניין
  אך בעיה קטנה. איך אפשר להגיע לתגובות בלי ללחוץ שוב על הפוסט ולגלול למטה עד הסוף?
  אני מקווה שקיימת אופציה כזו ואם לא, אז אם אתה יכול להוסיף זה יהיה מאוד נוח.

  • קודם כל תודה (למרות שהקרדיט על הפוסט ×”×–×” מגיע לנתאי דווקא)
   לגבי התגובות – אם אתה מדבר על להגיע מהדף הראשי, שים לב שבסוף כל רשומה כתוב 'X הערות' – תלחץ על ×–×” ותגיע.

 4. מעניין – לפני כשבוע ביקרתי לראשונה בחיי בסניף הקופי בין באבן גבירול (אני עובד לא רחוק, אבל יש עוד ארבעה בתי קפה מהעבודה שלי לקופי בין), ואפילו זכור לי שראיתי את אלון-לי ×”×–×” (לא שם שקל לשכוח). ביקשנו ממנו שיוריד את הווליום של המוזיקה ×›×™ הילד ישן בעגלה, הוא הסכים לבקשתנו אבל אנחנו לא הבחנו בשום שינוי בעוצמת הקול.

  לא שזה משנה, כמובן. התגובה של הרשת נשמעת אדיוטית במיוחד, בתוקף הנסיבות…

 5. נמרוד ברנע הגיב:

  אין מילים בפי בנוגע לפליטים בדארפור.
  יחד עם זאת, אין להיתמם, ויש לשמור על פיקוח רפואי ותנאי סניתציה הולמים למי שעובד בתחומים רגישים להעברת מחלות כגון תחום הכנת המזון. מה גם שקבלת חיסונים תשרת את האינטרסים גם של הדארפורים.

  כלקוח קבוע מזה שנים רבות של הקופי-בין, שלא רק מבזבז את כספיו שם אלא גם נפגש שם עם אנשים ומעודד לקוחות לרכוש שם את האייס-בלנד המשובח, אני מחרים מרגע זה את החברה ומשגר מכתב הן אל ההנהלה הארצית והן אל ההנהלה העולמית.
  רעיון: להקים גוף שיכין רשימה שחורה של מפירי חוקי עבודה ומעסיקים פוגעניים.

  • נתאי פרץ הגיב:

   אתה צודק, וגם הגברת צודקת לגבי תנאי הסניטציה. אבל יש משהו בגישה הכללית של הגברת, שגורם לך להרהר כמה אטום יכול להיות אדם למצוקות של אחרים.

 6. vandersister הגיב:

  בשלב הזה אני תוהה מה המצב ברשת "ארקפה", שמייצרת את הקפה הקר החביב עלי ביותר. המממ.

  לגבי הגברת מהרדיו: הדוגמה של קליטת פליטי דארפור וההעסקה שלהם היא מופלאה בעיני. היא נהדרת משתי בחינות: ראשית, מתן מקלט וסיוע לקבוצה של אנשים במצוקה קיצונית מעידה בכל זאת על קיומם של מצפון ומוסר בחברה שלנו, שלפעמים נדמה שהם קצת לוקים בחסר; ושנית, מתן התעסוקה הוא ביטוי נוסף של חמלה, מבחינתי. הפליטים לא צריכים להרגיש כמקבצי נדבות, תלושים ומנותקים, שמהווים עול על המדינה שקלטה אותם. העבודה יכולה לתת להם תחושה של שייכות ושל כבוד עצמי. בכל זאת, יש הבדל בין מתן סיוע לנזקקים לבין מתן תמורה על עבודה. אני לא יודעת מספיק על תנאי ההעסקה של הפליטים במלונות, אבל אני מקווה שזה באמת סוג של הסכם בין הצדדים שכתוצאה ממנו המלון מרוויח ידיים עובדות, והפליטים חשים שהם מרוויחים ביושר את קורת הגג והכלכלה.

  לגבי הסניטציה: אין שום סיבה שמשרד הבריאות לא יתערב ויבדוק את כל מה שדרוש, כולל חיסונים, אין בזה כל פסול. אבל במקום להתייחס לבני אדם כאל מפיצי מחלות מזוהמים שאוי ואבוי אם יגעו באוכל שלנו, אפשר פשוט לדאוג שהתנאים שם יהיו הולמים. זה הכל.

 7. […] שהתפתיתי להזמין לפעמים התגלו כמוצלחים מאוד. אבל אז, בא נתאי, והפנה לזה, וזהו, נגמר. בימים הקרובים עוד אגיע לשם פעם […]

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

974650 דפים נצפים, 45 היום
321012 ביקורים, 28 היום
FireStats icon ‏מריץ FireStats‏