קודם הם לקחו את הקומוניסטים

נדב

ואז אילן לוין קרא לבטל את זכות השביתה

8 תגובות »

נדב ב30/03/2011 11:00 תחת כללי

8 Responses to “קודם הם לקחו את הקומוניסטים”

 1. מרק ק. הגיב:

  מה זאת בדיוק זכות השביתה שאתה מדבר עליה? מי שלא רוצה לעבוד לא עובד אפילו אם הוא מגיע למקום העבודה. איך אפשר לבטל את סוג ההתנהגות האנושי הנפוץ הזה?

 2. איתי הגיב:

  אז בוא נחתים אנשים על דרישה לפטר אותו

 3. יחזקאל הגיב:

  וזה יהיה קל יותר, כי הוא הפר את מדיניות העמימות הגרעינית…

 4. שאול הגיב:

  התלבטתי איך להגיב, כי גם אני לא אהבתי את ההתבטאות של אילן לוין. ובדרך כלל אני מעדיף להתייחס לתוכן ולא לצורה – אבל ראבק, להביא ציטוט שמתייחס בצורה מפורשת לנאצים כי פקיד ציבור מציע שהממשלה תתחיל תהליך למען חקיקה שתביא לבוררות חובה ב"שירותים חיוניים"?

  במקרה הכי גרוע, ואני לא מזלזל – הוא גרוע למדי, מדובר בפקיד, שאומר שהממשלה אולי תציע הסרת ההגנות החוקיות על שובתים. בסקטורים מסוימים ויצירת מנגנון אחר במקום.
  אז אם אתה אומר מה שאני מקווה שאתה אומר – זה מתחיל בסקטורים האלה ה"חיוניים", אבל לך תדע לאיזה סקטורים זה יגיע עוד – סבבה. טענה במקום.
  אבל הציטוט הזה בכותרת, להשוות בצורה כל כך ישירה לנאצים. לא יודע. לא נראה לי לעניין.

  • נדב הגיב:

   ההצעות של אילן לוין לא בנות השוואה לצעדים של הנאצים כלפי האיגודים המקצועיים, כמו שחוק ועדות הקבלה הוא לא בר השוואה לחוקי נירנברג.

   ההשוואה לשיר של נימלר מיועדת לכל מי שחשב (אהמ..שלי.. אהמ..) שהגל העכור של התקפה על הדמוקרטיה יעצר בשמאל הרדיקלי, ולא יפשה בכל מגזר בחברה הישראלית. והנה, מהר מהמצופה, זה קורה בצורה מאוד מדוייקת: שלילת הזכויות עוברת מהערבים, לפעילי השמאל, לאיגודים המקצועיים.

   ההצעה שלו אמנם מתהדרת בתואר 'שירותים חיוניים', אבל כשמדברים על שדות תעופה ורכבות, קשה לראות מה לא חיוני. אולי שביתת עובדי התיאטראות? כי בטוח שכל השביתות האחרונות – הפרקליטים, העו"ס, הנמלים, הרופאים, מה לא – נופלים בקטגוריה של 'חיוניים', לפי הקריטריונים שהוא מציב שם. הוא מציע, דה פאקטו, ביטול של זכות השביתה במגזר הציבורי, אה-לה ויסקונסין.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

928090 דפים נצפים, 47 היום
314933 ביקורים, 23 היום
FireStats icon ‏מריץ FireStats‏