קודם הם לקחו את הקומוניסטים

נדב

ואז אילן לוין קרא לבטל את זכות השביתה

8 תגובות »

נדב ב30/03/2011 11:00 תחת כללי

8 Responses to “קודם הם לקחו את הקומוניסטים”

 1. מרק ק. הגיב:

  מה זאת בדיוק זכות השביתה שאתה מדבר עליה? מי שלא רוצה לעבוד לא עובד אפילו אם הוא מגיע למקום העבודה. איך אפשר לבטל את סוג ההתנהגות האנושי הנפוץ הזה?

   • מרק ק. הגיב:

    1. לא סתרת את מה שכתבתי.
    2. כל מה שכתוב שם הוא שזכותו של עובד לשבות בלי לשאת בנזק, אבל מאחר שממילא לא מעשי לתבוע את המדינה לפיצוי עקב אי מתן שירותים, הרי המונח שאתה רוצה להשתמש בו הוא "זכות ההשבתה" – הזכות של עובד להפריע לאנשים אחרים לבצע את העבודה שלו גם אם הוא לא מעונין לעשות אותה.

    • נדב הגיב:

     א. 'לא סתרתי את מה שכתבת', כי לא ניסיתי לסתור את זה. שאלת שאלה, ולא כל כך הבנתי את כוונתך, אז הפניתי אותך לתשובה.

     ב. כמובן שאפשר לתבוע את העו"סים. אם המדינה תעסיק עו"ס מחליף, על בסיס זמני, היא יכולה לדרוש מהם לשלם את שכרו.

     ג. זה נכון, אם אתה מניח שלעובד אין שום קשר למקום עבודתו, ושרק זכות הקניין היא רלוונטית כאן. אני לא מקבל את ההנחה הזו.

 2. איתי הגיב:

  אז בוא נחתים אנשים על דרישה לפטר אותו

 3. וזה ×™×”×™×” קל יותר, ×›×™ הוא הפר את מדיניות העמימות הגרעינית…

 4. שאול הגיב:

  התלבטתי איך להגיב, ×›×™ גם אני לא אהבתי את ההתבטאות של אילן לוין. ובדרך כלל אני מעדיף להתייחס לתוכן ולא לצורה – אבל ראבק, להביא ציטוט שמתייחס בצורה מפורשת לנאצים ×›×™ פקיד ציבור מציע שהממשלה תתחיל תהליך למען חקיקה שתביא לבוררות חובה ב"שירותים חיוניים"?

  במקרה ×”×›×™ גרוע, ואני לא מזלזל – הוא גרוע למדי, מדובר בפקיד, שאומר שהממשלה אולי תציע הסרת ההגנות החוקיות על שובתים. בסקטורים מסוימים ויצירת מנגנון אחר במקום.
  אז אם אתה אומר מה שאני מקווה שאתה אומר – ×–×” מתחיל בסקטורים האלה ×”"חיוניים", אבל לך תדע לאיזה סקטורים ×–×” ×™×’×™×¢ עוד – סבבה. טענה במקום.
  אבל הציטוט הזה בכותרת, להשוות בצורה כל כך ישירה לנאצים. לא יודע. לא נראה לי לעניין.

  • נדב הגיב:

   ההצעות של אילן לוין לא בנות השוואה לצעדים של הנאצים כלפי האיגודים המקצועיים, כמו שחוק ועדות הקבלה הוא לא בר השוואה לחוקי נירנברג.

   ההשוואה לשיר של נימלר מיועדת לכל מי שחשב (אהמ..שלי.. אהמ..) שהגל העכור של התקפה על הדמוקרטיה יעצר בשמאל הרדיקלי, ולא יפשה בכל מגזר בחברה הישראלית. והנה, מהר מהמצופה, זה קורה בצורה מאוד מדוייקת: שלילת הזכויות עוברת מהערבים, לפעילי השמאל, לאיגודים המקצועיים.

   ההצעה שלו אמנם מתהדרת בתואר 'שירותים חיוניים', אבל כשמדברים על שדות תעופה ורכבות, קשה לראות מה לא חיוני. אולי שביתת עובדי התיאטראות? ×›×™ בטוח שכל השביתות האחרונות – הפרקליטים, העו"ס, הנמלים, הרופאים, מה לא – נופלים בקטגוריה של 'חיוניים', לפי הקריטריונים שהוא מציב שם. הוא מציע, דה פאקטו, ביטול של זכות השביתה במגזר הציבורי, אה-לה ויסקונסין.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

977849 דפים נצפים, 45 היום
322372 ביקורים, 38 היום
FireStats icon ‏מריץ FireStats‏