רשע מה הוא אומר: מה העבודה הזאת לכם?

נתאי

אני מצטער שאני צריך לשים את עצמי בתפקיד הרשע. בעיקר כי בצד השני יש כמה חכמים וצדיקים, למרבה הצער. אז הנה תעתיק של שיחה שלי בפייסבוק עם י.כ. פעילת מפלגה, על הקיר של יריב אופנהיימר, שהפעם הראשונה שפגשתי אותו (אני לא יודע אם הוא זוכר ) הייתה בבחירות 99 כששנינו הסתובבנו באוטו הישן והחבוט שלו בתל אביב בלילה, ותלינו פוסטרים של ברק (כן, כן, זמן להוציא את השלדים מן הארון). כל הציטוטים הובאו ללא שינוי, ובהסכמתה של י.כ.

חייבים להחזיר את העבודה למסלול שלה, לערכים, יש אנשים טובים, צריך עוד.
תתפקדו לעבודה ותתחילו להשפיע על המציאות במקום לקטר ולבלבל את המוח.

מצטערים, היינו בסרט הזה. העבודה מונהגת על ידי חבורה של אופורטוניסטים חסרי אידאולוגיה, שתופסים טרמפ על גבם של אנשים טובים בדרך לכורסאות עור הצבי שלהם.  האנשים הטובים שיש להם טיפה שכל כבר מזמן הצביעו ברגליים, ומשפיעים על המציאות במקומות קצת פחות ציניים.
חבל לי על המפלגה שחיה בסרט שבו אורית נוקד במשרד הגימלאים וברוורמן כשר לענייני כלום זה ל"השפיע על המציאות". מפלגת העבודה בדרך להעלם מהמציאות, לא להשפיע עליה, וכל מי שחושב אחרת, חי בסרט.
אה, ודבר אחרון: הייתי אתמול בשדה בוקר, שמעתי רעשים משונים. נראה לי שבן גוריון מתהפך בקבר שלו.

אוקיי, בוא פשוט נישען אחורה, נפהק, נקטר ונשאיר את השטח לכל העסקנים והאופורטוניסטים. זה הפיתרון שלך? כי הפיתרון שלי הוא לחזק את המפלגה ולהביא אנשים שיהוו תשובה טובה לעסקנים של שמחון ושל פואד. אי אפשר לברוח ולתת ל'עבודה' להפוך למרכז הליכוד. אין אלטרנטיבה. אין ממשלה אחרת / מדינה אחרת. זה מה יש ועם זה צריך לעבוד. הזירה העיקרית שדרכה ניתן להשפיע היא הזירה הפוליטית. נכון שיש בה לא מעט נחשים וחיות אחרות, אבל זו הזירה. תהליכים לוקחים זמן וצריך אורך רוח.

את אומרת שאין אלטרנטיבה. את צודקת. אבל העבודה היא לא אלטרנטיבה, וכנראה לפחות מאז רצח רבין, לא הייתה. אני מאד מתקשה לראות את ההבדל בין מפלגת העבודה לליכוד. כשיושבים עם כל אלו שהסיתו לרצח רבין בממשלה, כנראה לא צריך להרחיק עד שדה בוקר כדי לשמוע מישהו מתהפך בקברו.
כמו שמשקיע חכם צריך לדעת לחתוך את ההפסדים שלו בשלב מסוים, כך האנשים המצפוניים והערכיים במפלגה צריכים להבין שמה שמרטיב אותם מלמעלה זה לא גשם, ולצאת לחפש בית אחר. כשאבא מרביץ ואמא נרקומנית (ומפאת כבודה לא אגיד מה עוד) אולי צריך לחפש בית אחר. אולי מפלגה חדשה ואולי מר"ץ.

נכון. והיו מי שהצביעו נגד. אנחנו פשוט צריכים לגייס עוד אנשים ולעבות את כל הגרעיון של מי שהצביע נגד הכניסה לקואליציה.. אי אפשר לוותר. ולהקים מפלגה חדשה זה קשה מאוד, ע"ע 'התנועה הירוקה- מימ"ד'.. בסופו של דבר נשארנו עם מיכאל מלכיאור מחוץ לכנסת. כמה חבל! ולחבור למרצ זה בעייתי כשלעצמו. מבחינתי, הם גם לא מייצגים אותי כל כך כי הם ממש שמאל.

לא נמאס לכם מהריטואל הקבוע של מפלגת העבודה?
אנשים טובים מתגייסים + אנשים טובים נותנים את הנשמה ויורקים דם +אנשים טובים מביאים את החברים שלהם = פואד שוב שר התשתיות, ושמחון שר החקלאות?
אני שמח מאד שזרקתי את הקול שלי לזבל והצבעתי לתנועה הירוקה, ולא נתתי אותו למפלגת העבודה שתחלל אותו.
אני גם לא הבנתי מהי עבודת הקודש שכולכם מדברים עליה שהעבודה עושה בממשלה. אם כבר אז זה להכשיר את השרץ ולכסות את מבושיו הלאומניים של ליברמן.

איזו עבודת קודש??? אני ורוב חבריי מהמשמרת הצעירה של העבודה ומתא אופק התנגדנו נחרצות לכניסה לממשלה. ×–×” שאהוד ברק מצא לעצמו תירוצים טיפשיים כדי לשבת שוב בכורסת שר הביטחון, זו כבר בעיה אחרת. שאנחנו מגנים!!! זו בושה שמפלגת העבודה שותפה לקואליציה הזו. אם הייתי יודעת שכך ×™×”×™×”, הייתי מצביעה למפלגה אחרת …

כאן היה מסכם המרצה למתמטיקה ב-מ.ש.ל חותך ומשחרר אתכם לאכול פיתה רטובה במנזה. אבל פוליטיקה היא לא מתמטיקה. אני חושב שהשיחה הזו מסכמת יפה מאד את המצב הטרגי של העבודה. זה לא שנשמתה מתה, היא פשוט מפרפרת את פירפורי הגסיסה שלה תחת אחוריו הענקיים של פואד שהתיישב (שוב) על כורסתו הנוחה, וסליחה על הדימוי הגראפי.

אז ל-×™.×›. ולכל האנשים הטובים והערכיים שנמצאים במפלגת העבודה אני קורא – צאו. צאו ואל תחזרו לגוויה המרקיבה הזו. גם אם תצביעו לתנועה דוגמת "התנועה הירוקה", שלא תעבור את אחוז החסימה, וקולכם לא ייספר, לא נורא. לפחות לא יחללו את קולכם כפי שעשתה מפלגת העבודה כעת. הגישה של "להשפיע על המציאות" או בשמה המפורש, המפאיניקיות הקלאסית של להיות הממסד או לא להיות כלל פשטה את הרגל. אל לכם להיות תמימים, אין לכם סיכוי, צעירים אידיאליסטים שלומדים ועובדים בשתי עבודות כדי לחיות, מול פעילים שיושבים על משכורות ממשלתיות או של כל ארגון גדול אחר בו סודר להם התפקיד, רכבי עבודה שמשמשים אותם לפעילות מפלגתית שבה תלוי מטה לחמם, ומשרדים נוחים שמהם הם יכולים לפעול כדי לקדם את המועמדים , שדואגים לקרן השפע שלהם. לפחות אל תהיו עלה התאנה שלהם.

24 תגובות »

נתאי ב2/04/2009 22:25 תחת כללי

24 Responses to “רשע מה הוא אומר: מה העבודה הזאת לכם?”

  1. […] הדובר: נתאי פרץ, בלוגר חבר קיבוץ רביבים (וגם האחיין של עמיר), פעיל בתי"מ, מסביר לפעילה צעירה במפלגת העבודה למה חבל לה על הזמן. השיחה המלאה מובאת כאן […]

  2. יואב הגיב:

    אבל… אבל… אבל ×›×›×” ×–×” פוליטיקה. תמיד יש אנשים צעירים ואידיאליסטים שנלחמים וכמה אופורטוניסטים יותר מבוגרים שמנצלים אותם. ברור שאם אתה נלחם על הכל או כלום אז תקבל כלום, ולכן לפעמים צריך להתפשר, בטח בפוליטיקה. בהחלט יש הבדל בין העבודה לליכוד, בכמעט כל המדדים האפשריים (מוסרים, פוליטית, מדינית, כלכלית, אתית…). אולי ההבדלים לא מספיק בולטים מבחינתך, אבל בדמוקרטיה פרלמנטרית, צריך להקים קואליציות, מה שמחייב את המפלגות שחפצות בשלטון לנסות להתקרב ככל יכולתן לקונצנזוס, ולכן מי שנצא בקצוות מתקשה לראות הבדלים ביניהן.

  3. נדב הגיב:

    השאלה היא מה אתה מנסה להשיג בהצבעה שלך.
    אם אתה רוצה להצביע לדבר שהכי תואם את עמדתך, מפלגת העבודה היא אופציה רעה – היא תמיד הייתה אופציה רעה. אם אתה רוצה להשפיע על מדיניות, ברור שהיא יותר טובה מתי"מ.
    אני רוצה להזכיר לך את תחילת 2005. שיא רפורמות ביבי, השחיתות השרונית במירעה, פרס ופואד יושבים בקואליציה, אוכלים בורקסים ונהנים מהחיים. בדיוק אז אתה ואני התפקדנו למפלגת העבודה. וכן, אני חושב שעשינו שינוי במפלגה. וגם אם השינוי ×”×–×” ×”×™×” קצר טווח – הוא הביא לכמה דברים טובים שאי אפשר לזלזל בהם. השאלה היא האם לא צריך לעשות את ×–×” שוב.

    אני לא אכחיש – גם אני מתלבט איפה הגבול שבו צריך להגיד 'יש כאן יותר מדי חרא מכדי שאוכל להשפיע'. לטעמי הגבול ×”×–×” עובר בבחירות הקרובות לראשות המפלגה. אם המתפקדים לא יענישו את ברק, בוז'×™ וברוורמן, ויתנו כוח למי שיבטיח לצאת מהקואליציה רגע אחרי בחירתו – אני מכריז בזאת רשמית על נטישה מיידית וחד צדדית של המפלגה החולה הזו.

  4. יוסי הגיב:

    אני לא מבין למה לא מרצ או חדש.

  5. יואב הגיב:

    טוב, אני אף פעם לא התפקדתי למפלגת העבודה, אני עדיין בטראומה מהבוגדנות של פרס ב- 1984 (ואז הייתי צעיר מידי מכדי להתפקד). אבל, מצד שני, להצביע אני מצביע רק בשביל לשנות את המדיניות של המדינה שלי וסיעת העבודה עושה את זה לעיתים בצורה טובה יותר משאר הסיעות (שלא לדבר על המפלגות שלא מצליחות להכנס לכנסת).

  6. איל הגיב:

    יש שתי רעות מרכזיות במפלגת העבודה:

    זו מפלגה שלא מהווה אלטרנטיבה של ממש לניאו-שמרנות הכלכלית.

    והעיקר: זו מפלגה שמצדדת באי-מוסריות רבתי ובגרימת מותם של בני-אדם ומשפחות שאינם מעורבים בטרור באמצעות מבצעים צבאיים כגון עופרת יצוקה.

    אם מרצ הייתה אכזבה בכך שתמכה במבצע הזה בתחילתו אז העבודה על אחת כמה וכמה. מדובר במפלגה שלא מכבדת את ערך חיי האדם ומקריבה אותו לאינטרסים לאומיים וכיתתיים אם לא אלקטוראליים.

  7. יש אנשים שמנסים לשנות את המציאות מבחוץ,
    יש אנשים שמנסים לשנות את המציאות מבפנים.

    כולי תקווה שבבחירות הבאות התנועה הירוקה-מימ"ד (וואו, אתם חייבים למצוא שם יותר מוצלח מזה. כזה שלא לוקח חצי שנה לכתוב, ושלא נשמע כל כך נישה) תצליח לעבור את אחוז החסימה.
    כולי תקווה שבבחירות הבאות מפלגת העבודה תצליח לעבור את אחוז החסימה.

    אם אני צריך לבחור עכשיו איפהחשוב יותר לפעול, במפלגה שתישאר לא רלוונטית פוליטית בשנתיים הקרובות, או בתוך מפלגה שעושה ברגעים אלו ממש את אחת העוולות הכי גדולות שאפשר לדמיין לשמאל הישראלי, אני בוחר באפשרות השניה.
    אני רוצה להשפיע על המפלגה הזאת, להראות לחברי המפלגה את הטעות שבקואליציה, לעשות כל מה שאני יכול כדי להקטין את הנזק שהמפלגה הזאת תגרום.
    ואני לא רוצה להיות שם לבד. אני רוצה איתי את כל אותם תמימים, שבטוחים שאם רק נעבוד מספיק קשה, חזק ונכון, המציאות תשתנה ולא אנחנו.
    זה לא עלה תאנה, זה סירפד, ומי שינסה להשתמש באנשים האלה כדי להסתיר את מבושיו, ימצא אותם מתנפחים לו מול הפנים של כל מי שמסתכל.

    הפוסט האחרון בבלוג של גיל רוזנטל..שיחת גוגל עם דניאל מהמשרד

  8. לי יש תחושה לא טובה שאנו רותמים את העגלה לפני הסוסים. אם לא תשונה חוקת מפלגת העבודה, בעוד שנה לכל המאוחר צריכים להתקיים פריימריס.

    ממשלת ביבי הרי לא תיפול בשנה הקרובה, מדוע לא להתרכז קודם כל בהשלמת המהלך של הדחת אהוד ברק? אח"כ, לאור התוצאות, אפשר לשבת, לחשוב ולראות מה הצעד הבא.

    היה נכון לא להצביע לעבודה בבחירות האחרונות כדי להחליש את אהוד ברק. עכשיו, לאחר שהוא הובס, צריך להשלים את המהלך ולפעול בתוך המפלגה כדי להשליך את ברק לפח האשפה של ההיסטוריה הפוליטית.

    הפוסט האחרון בבלוג של עומר כרמון..מעדיפים לקבל במזומן

    • נתאי הגיב:

      עומר וגיל –
      במפלגת העבודה התפתח דפוס כמו של גבר מכה, של ניצול ציני של כל מי שיש לו מחויבות אידאולוגית. הדפוס הזה החל, כנראה שלא במקרה, ב-1999 עם הקמפיין של ברק, ולא יסתיים בעתיד הנראה לעין. כל עוד עופר עיני, ברק, פואד ושמחון שולטים ללא מצרים במפלגה ובמוסדותיה, והדבר הוכח היטב בוועידה האחרונה.
      כל מי שרוצה לבזבז את שנותיו היפות ביותר בריפוד הכסא של פואד, אפילו בלי לקבל איזה ×’'וב נאה בתמורה – שיבושם לו.
      יש גבול דק מאד בין תמימות לעוורון מוחלט, לדעתי תמימות זה היה ב-2006 שחשבנו שאפשר יהיה לשנות את פניה של מפלגת העבודה ושל הפוליטיקה הישראלית. עכשיו זה עוורון. אני מדבר אתכם באופן חברי, כמי שפעיל במפלגת העבודה בערך מ-1992, והמפלגה יקרה לליבו. אני לא אומר את הדברים בלב קל.

      • נתאי, אתה צודק ככל הנראה. אבל מדוע לא להדיח את אהוד ברק? מדוע להניח לו להמשיך ליהנות לאחר שרצח את מפלגת העבודה?

        בין ×›×” וכה הבחירות הבאות אינן קרובות. מדוע לברוח כבר עכשיו ולשחק לידיים של ברק ופואד? בואו נרכז מאמץ בהדחת ברק ואח"×› נחליט מה לעשות…

        הפוסט האחרון בבלוג של עומר כרמון..מעדיפים לקבל במזומן

        • נתאי הגיב:

          עומר, אני עזבתי את מפלגת העבודה לפני הבחירות האחרונות, בדיוק כדי לא להגיע למצב הזה.

          הפוסט האחרון בבלוג של נתאי..‫חייל ! החלף את שמך הלועזי לשם עברי!‬

          • גם אני עזבתי בעקבות בחירת ברק (אחרי 13 שנים), ודווקא עכשיו אני חושב שצריך לחזור כדי להשלים את המהלך להדחתו.

            טובת המדינה והשמאל כעת, היא להעיף את אהוד ברק לפח האשפה של ההיסטוריה הפוליטית.

            הפוסט האחרון בבלוג של עומר כרמון..מעדיפים לקבל במזומן

          • נתאי הגיב:

            זו תמיד הייתה טובת המדינה והשמאל, רק שזה איכשהוא מעולם לא הסתייע.

            הפוסט האחרון בבלוג של נתאי..‫חייל ! החלף את שמך הלועזי לשם עברי!‬

          • ×–×” מאוד הסתייע. ברק הובס בבחירות, עכשיו רק נשאר להשלים את הפוש האחרון.

            הפוסט האחרון בבלוג של עומר כרמון..מעדיפים לקבל במזומן

          • איתי הגיב:

            עומר כתבתי לך בעבודה שחורה ואכתוב גם פה –

            הדרך הקלה והמהירה להיפטר מברק ולהציל את המדינה ואת השמאל ממנו היא לתת לו להוריד את עצמו בעצמו לתהום ולקחת את פואד ובוז'י איתו.

            לא צריך לבזבז דמי חבר על זה, להילחם בכל הכוח ואז להפסיד.

            את האנרגיה צריך להשקיע כעת בלשאוב החוצה את הסוציאל דמוקרטים מתוך הספינה הטובעת של קפטן ברק, לפני שהם טובעים ביחד איתו.

            האחים פרץ מוזמנים להרים טלפון לדוד ולהקריא לו את הפוסט המצוין ×”×–×”. אם הוא בוחר לטבוע ביחד עם ברק פואד והבורקסים שיבושם לו. ואם הוא חושב שכישלון ברק יאפשר לו להשתלט על הגרוטאה עתירת החובות, הגזענות והמגזריות ששמה העבודה ולהפוך אותה לאימפריה סוציאל דמוקרטית – הוא פשוט הוזה.

            הפוסט האחרון בבלוג של איתי..ראובן ריבלין, הדקו הקשר עם הבוחר באמצעות האינטרנט

          • לאיתי,

            אהוד ברק ישמח לשלוח זר פרחים לכל חבר מפלגה שאינו מתומכיו, אשר יודיע על פרישה…

            ברוורמן, בן-סימון ופינס הם ס"ד -כמו שלחם כשר לפסח…

            אין חמישיית פורשים ממפלגת העבודה ואין סיכוי שתהיה בשנה הקרובה.

            הפוסט האחרון בבלוג של עומר כרמון..מעדיפים לקבל במזומן

          • נתאי הגיב:

            לרוע מזלו של הדוד , בינתיים הוא נהנה רק מפואד ולא מהבורקסים.

            הפוסט האחרון בבלוג של נתאי..‫חייל ! החלף את שמך הלועזי לשם עברי!‬

          • 🙂 אה, אם כבר מדברים על פרץ והבורקסים, ראיתי אותו בחדשות לפני מספר ימים – האוכל בבית כנראה יותר מדי טוב. מומלץ להפחית קצת בכמויות, במיוחד עכשיו, כשפסח מאיים עלינו…

            חוצמזה, צריך לשכנע את הדוד להיפרד מחולצת הכפתורים הלבנה הזאת, עם הכרס המשתפלת. הוא נראה הרבה יותר טוב בז'קטים כהים 🙂

            הפוסט האחרון בבלוג של עומר כרמון..מעדיפים לקבל במזומן

  9. יפה כתבת.
    הצבעתי חד"ש ואני מאוד מרוצה.
    אני גם פחות כועס על מי שהצביע קדימה במקום מרצ או עבודה.
    ללבני יש כבוד.

    • נתאי הגיב:

      תודה רבה!
      בזמנו זה היה נראה הזוי להצביע קדימה, אבל כנראה שאתה צודק.

  10. עמית הגיב:

    יש הרבה בדברים שלך, אבל בנתיים אני נשאר אולי רק עד אחרי יום העצמאות כמו שכבל מבקש אולי לא. אני דוחה את המהלך של החזרת הכרטיס למרות שאני בכלל לא מוכן לקבל את החלטת הועידה.

    הפוסט האחרון בבלוג של עמית..

  11. […] לא יכול לישון כשאני קורא את מה שכותבים יוני ויינריב ונתאי פרץ, [חברי מפלגת העבודה שהתייאשו ממנה […]

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

983516 דפים נצפים, 266 היום
325118 ביקורים, 132 היום
FireStats icon ‏מריץ FireStats‏