שתי הרצאות

נדב

ביום ×’' הקרוב, ×”-21/2/08, ארצה במסגרת הכנס השנתי של האגודה הסוציולוגית הישראלית. נושא ההרצאה הוא 'הגבריות הישראלית החדשה, הגבר הישראלי הישן', והיא תעסוק בהתפתחות של האופן שבו המחוקקים מתייחסים לגברים כשהדיונים עוסקים בטיפול בילדים ובמשק הבית – וספציפית בדיונים בתוך חוק עבודת נשים, וזאת במבט היסטורי של 1952-2005. התיזה המרכזית שלי היא שלמרות שהצורה בה מיוצגים גברים בכלל ואבות בפרט השתנתה דרסטית, השינוי ×”×–×” עוד לא מספיק.
הכנס יערך באוניברסיטת תל אביב, אבל למרבה הצער דורש רישום מראש, בתשלום לא נמוך (250 שקל ליום או 350 ליומיים, או 120 ו-150 אם אתם סטודנטים).

בשבוע שלאחריו אשתתף בכנס החמישי לחקר המדיניות החברתית, שיערך במכללת ספיר. בכנס ×–×” אדבר על 'חוק עבודת נשים – בין טיפול לגברים' – והפעם אתמקד דווקא באופן שבו התפתח מושג הטיפול (בילדים ובמשק הבית) במהלך חמישים השנים האחרונות. לגברים אגיע רק בסוף…
הכנס הזה פתוח, והציבור מוזמן. בשנה שעברה היה מאוד מעניין. כך שכדאי לבוא, למרות הקסאמים.

2 תגובות »

נדב ב6/02/2008 23:40 תחת החיים שלי

2 Responses to “שתי הרצאות”

 1. נעמה הגיב:

  קיבלתי היום את ההזמנה לכנס בספיר, ואני מוכרחה לציין שיש משהו משונה, אירוני ועצוב בכך שכנס העוסק במדיניות החברתית של ישראל, ודן לא מעט בשאלות של הפרטה וכיו"ב, גובה דמי השתתפות כדי לשמוע את הדיונים המלומדים.

  • נדב הגיב:

   את צודקת.
   נשאלת השאלה – מה האופציות. הרי ברור שלמארגני הכנס אין ברירה.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

975350 דפים נצפים, 50 היום
321334 ביקורים, 32 היום
FireStats icon ‏מריץ FireStats‏