תנו למתנחל ארגז

נתאי

בפוסט הקודם שכתבתי בעניין שאלו אותי כמה מגיבים כיצד מעשית ימנפו הפלשתינאים את התמיכה הבינלאומית הרחבה בהקמת מדינה פלסטינאית לעובדות בשטח, לנסיגה ישראלית לגבולות 67. עניתי להם שאין לי עדיין מושג מה יהיה המכניזם המדויק.

אבל מסתבר שיש כאלו שיש להם מושג מה התכנית, והם מוציאים אותה לפועל בדיוק ובתיאום של שעון שוויצרי. אני מתכוון לאבו מאזן וסאלם פיאד.
מסתבר שהגאונים בממשלת ישראל סמכו על האיראנים שימנעו פיוס בין פתח לחמאס, גם אחרי שמובארק, ששנא את החמאס יותר משנאה אותו ישראל, ירד מהזירה הפוליטית.

אם ההנהגה של החמאס והפתח מתואמות עכשיו, אלו חדשות מצויינות לישראלים, להבדיל אלף אלפי הבדלות, כמו שאומרים אצלנו, מלממשלת ישראל. כיוון שהאינטרס הפלשתיני עכשיו הוא שקט בטחוני מוחלט, נראה לפחות עד ספטמבר ירידה חדה מאד בירי מעזה לישראל.
פייאד ואבו מאזן, שאריק שרון התייחס אליו כאל "אפרוח קצוץ כנפיים" ניצלו בטיימינג מושלם את העובדה שלאסד יש כרגע מחויבויות קודמות, והנהגת החמאס בדמשק כנראה לא פנויה כרגע לתחוב מקל בגלגלי ההסכם, וחתמו על הסכם פיוס, המחזיר לאבו מאזן את מעמד הנשיא שאיבד, כך שהוא יוכל לייצג את הפלסטינאים באו"ם.

הערבים מכנים את התבוסה שלהם ב-67 "נכסה", להבדיל מה"נכבה" – היא התבוסה ב-48. בספטמבר 2011 עתידה מדינת ישראל להיות מגורשת בצורה משפילה מהשטחים. זו תהיה ×”"נכסה" שלנו, והיום היא התקרבה בעוד צעד. היא תבוא עלינו כתוצאה משילוב של ×”× ×”×’×” פלסטינית מתוחכמת ופרגמטית עם ×”× ×”×’×” ישראלית יהירה ועיוורת. ×–×” ×™×”×™×” מאד מאד מכוער, במיוחד לקראת הסוף, אבל ×–×” ×™×’×™×¢.

אם יש לכם חברים מתנחלים, תנו להם ארגזים, הם יזדקקו להם בקרוב.

תוספת מאוחרת: כמה מאמרים שמחזקים את האבחנה שלי:
ארי שביט, שמשמש פעמים רבות לשון לנתניהו וברק, על הקמת מדינה פלסטינית.
עו"ד מיכאל ספרד, בסקירה משפטית מעניינת על המצב בשטחים לאחר ההכרזה על מדינה פלסטינית.
עקיבא אלדר: על ההסכם כטוב לישראלים, רע לממשלה

11 תגובות »

נתאי ב27/04/2011 21:58 תחת כללי

11 Responses to “תנו למתנחל ארגז”

 1. לא הבנתי מהי התכנית

  • נתאי הגיב:

   גם אני עדיין לא הבנתי. אבל עושה רושם שיש להם אחת, הם פועלים לפיה והיא מתקדמת יפה.

 2. עמית הגיב:

  תעיר את אריק שרון אחרי כל המאמצים אחרי העברת הרצועה לחמאס, אחרי המשט, אחרי רעידת ×”×›× ×£ אחרי הכל בא ארוע מוחי – ממשלת נתניהו ברק מצליחה להגשים את המדיניות של יוסי שריד.
  בהצלחה לכל מי שלא רוצה סכסוך אין סופי ושילטון אוליגרכי.

  • נתאי הגיב:

   כבר כתבתי כאן http://bit.ly/m8VN0f בערך את זה. אני חושב שאם טיבי היה שר החוץ של ישראל הוא לא היה מצליח לקדם את רעיון המדינה הפלסטינאית בכזו עוצמה.
   וכמו שנדב כותב, עוד מוקדם לשמוח, כי זה יהיה מאד מכוער

 3. אלי הגיב:

  ואותי מענייו מר פרץ, מה יהיה אחרי ספטמבר. אחרינו המבול, כמו שאומרים אצלכם "בשמאל". נראה לי שכולנו נצטרך ארגזים. מבטיח לכתוב כאן באוקטובר.

  • לא יודע מה אתך, אבל אני יושב על קרקע שיש עליה בעלות יהודית בקושאן, באזור שהובטח ליהודים בתכנית החלוקה ב-47, בישוב שהפעם האחרונה שהוא הותקף הייתה על ידי המצרים ב-1948, וגם זו לא הייתה התקפה רצינית. אני מוגן על ידי הצבא ×”×›×™ חזק במזרח התיכון: אלפי טנקים, חיל אוויר מעולה וגם גיבוי ממפעל הטקסטיל בדימונה.
   ממש קשה לי לראות איך מישהו מזיז אותי מפה עד לאוקטובר, ואני ישן די טוב בלילה.
   הדאגה שלי היא ממש לא במישור האישי, אלא לנוכח האלימות הרבה ונהרות הדם שאני חושש שהולכים לזרום פה, כיוון שדווקא כאשר ההנהגה של הצד השני הבינה כי פתרון הסכסוך בכוח אינו אפשרי, לנו יש הנהגה מטומטמת וכוחנית, שמסרבת להכיר במציאות כפי שהיא, ובכך מחריפה את המצב.

   • אלי הגיב:

    כמו שאמרת "עד אוקטובר" ומה אחרי זה? ואני מניח שתנופף בהסכם הטאבו המגוחך שלך, מעניין אותי רק בפני מי. שן טוב בלילה, איני מנסה להדיר שינה מעיניך. התמימות שלך היא זו משידרה שינה מעיני. שוב, נדבר אחרי ספטמבר.

    • לא הבנתי למי לדעתך יש פוטנציאל לאיים עלי.

     לפני שאאלץ לנופף בקושאן, שזה לא טאבו אלא דבר אחר לגמרי, יש המון דברים אחרים לגמרי לנופף בהם, אני אישית, והצבא שאני משרת בו עדיין ומחזיק אותו מכספי המיסים שלי, והדיפלומטים של המדינה שלי, כמה שהם שווים.

 4. […] אם הוא איננו סוף הסיפור, כמובן (וטוב להזכיר בהקשר ×–×” את ההבחנה המעניינת של נתאי בין האינטרס של הישראלים והאינטרס של ממשלת ישראל). ×™×”×™×” […]

 5. ערןב הגיב:

  אוקטובר הגיע. ישראל עדיין בשטחים (כן, שמתי לעצמי תזכורת לחזור לרשומה הזו שלך) וארה"ב הבטיחה להטיל וטו. אתה רוצה לספק תחזית מעודכנת?

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

977849 דפים נצפים, 48 היום
322372 ביקורים, 39 היום
FireStats icon ‏מריץ FireStats‏