שם אחד בבקשה, שם אחד, או שתפסיקו לשגל את איבר החשיבה שלנו

נתאי

 

פעילי שמאל מיצהר

בשבועות האחרונים אני שומע מפעילי ימין את ההטענה, שפעילי שמאל פוגעים בחיילי צה"ל באופן קבוע, ולכן יש כביכול איזו לגיטימציה לפגיעה של נוער הגבעות בחיילי צה"ל. הגדיל לעשות העיתונאי אליהו זלמנוביץ' מעיתון המבשר שבישר ש130 חיילי צהל נפגעו פמעילי שמאל בשנים האחרונות. למרות עבודת התחקיר המרשימה שהוא עשה בגוגל, הוא לא מוצא מקרה אחד מוכח, אלא הוא זוקף מקרים של חיילים שנפגעו מידויי אבנים של פלסטינאים ל"פעילי השמאל".

מה שאני מבקש זה דבר פשוט מאד. שם אחד. אחד. של פעיל שמאל ישראלי יהודי שזרק אבן על חייל. אחד. פלוני אלמוני מרמת אביב זרק בבלעין אבנים על חיילים בתאריך כזה וכזה. הרי אם מדובר במעשה כה שגרתי ונפוץ לא צריכה להיות שום בעיה. לא?

 

15 Responses to “שם אחד בבקשה, שם אחד, או שתפסיקו לשגל את איבר החשיבה שלנו”

 1. ירדן הגיב:

  אין לי שם ואני לא אנטי פעילי שמאל אבל בטוח היה אחד לא? אתה בעצם אומר שלדעתך לא היה אפילו פעיל שמאל אחד שזרק אבן?

 2. צביקה הגיב:

  ירדן, מה ×›×–×” מפתיע? פעילי השמאל תומכים במאבק בלתי אלים. חוזר שנית, אם ×”×™×” קשה להבין – בלתי אלים. ×›×›×” שהם לא בעניין של לזרוק אבנים. האמונה שלהם (וגם שלי, אבל אני לא יכול להתהדר בכבוד של מי שהיה שם) היא שמאבק בלתי אלים הוא גם צודק וגם אפקטיבי יותר מכל צורת מאבק אחר. ×›×›×” שלא, נשמה, שמאלנים לגווניהם לא זורקים אבנים על חיילים.

 3. פעילי שמאל לא זורקים אבנים. הם רק מסתתרים מאחורי פלסטינים שזורקים אבנים. עלוב למדי מצידם.

  • נתאי הגיב:

   או קי, אני שמח שאפילו חרותניק מסכים אתי שפעילי שמאל לא זורקים אבנים QED

  • בני הגיב:

   אז הפעילים שלא זורקים אבנים מתחבאים מאחורי פלסטינים שכן זורקים?

   מה הם מנסים להסתיר? את העובדה שהם לא זורקים אבנים?

 4. נדב הגיב:

  בהמשך לירדן, הייתי נזהר מהצהרות 'שם אחד'. ככה אתה ממשכן את עצמך בידיים של כל אידיוט חמום מוח שנמאס לו מהמג"בניק שמולו והוא הרים אבן, פעם אחת.
  בתחילת העשור, בתקופת פיצוצי האוטובוסים, היו התקפות בלתי פוסקות על כל מי שהזדהה כשמאל רדיקלי בכל פורום באינטרנט, לפיהן 'השמאל תומך בפיגועי ההתאבדות'. גם אז, התנגדנו באמצעות המשפט 'תנו לי שם אחד'. ואז מצאו איזה אידיוט שכתב באיזה פורום נידח משהו שיכול להשתמע כתמיכה, והטיעון הזה נפל.

  העמדה צריכה להיות 'ישראלי שזורק אבנים על חיילים צריך לשבת בכלא. אם יש ראיות נגד מישהו, מבלעין או ממגרון, נא להגיש נגדו כתב אישום. ככלל, בהפגנות נגד הגדר שבהן משתתפים ישראלים יש מעט מאוד זריקות אבנים, ואלו נעשות על ידי פלסטינים לאחר התגרות של הצבא'.

  • נתאי הגיב:

   עקרונית אתה צודק, נדב, המעשה שעשיתי הוא לכאורה לא זהיר, כיוון שיכול להיות שבסופו יימצא מישהו. אבל קדמו לזה בירורים רבים שעשיתי, ושאלתי את השאלה הזו בפורומים רבים, כמו כן אם היה שם כזה סביר שהוא היה משמש ימנים כבר זמן רב, וזה שהוא לא מופיע בכתבה שקישרתי אליה, מעיד שלא קל למצוא.
   זה לא מקרה שבקיץ 450000 ישראלים יצאו להפגין ואף חלון ראווה לא נשבר. זה כמו שבהפגנות הענק של החרדים איש לא אכל חזיר. זה פשוט נגד האמונה הבסיסית של המפגינים.

 5. נועם א"ס הגיב:

  לא היתה ולא תימצא ולו פעילת שמאל אחת שיידתה אבנים על חיילים או נקטה בכל אלימות פיזית אחרת. עיקרון המאבק הבלתי אלים נשמר בקרב אלפי פעילות השמאל בדבקות דתית. את יונתן פולק היה צריך להאשים ברכיבה לא חוקית על אופניים (!) בת"א בשביל למצוא איזה תירוץ מצוץ מהתחת לכלוא אותו לשלושה חודשים.

  חירותניק ליברלי: למה להביך את עצמך? החוק הבינלאומי, רק נזכיר, מכיר בזכותה של אוכלוסייה כבושה לנקוט בכל אמצעי אלים נגד הכובש. אף אחד לא "מתחבא" מאחורי זה. לימור גולדשטיין (http://www.haaretz.co.il/misc/1.1135342) לא התחבא מאחורי שום פלסטיני. זה צה"ל שמתחבא מאחורי ההתעללויות והאלימות של אנשי תג מחיר בחקלאים עניים ורועי עיזים, וכשהוא לא יכול להתחבא יותר מאחורי אלה הוא מתחבא מאחורי טכנולוגיות של רצח ומסכות על הפנים. ומאחורי צה"ל מתחבאים כל הנמושות כמוך: אנשים שבינם לבין "חירות" או "ליברליזם" אין כלום למעט הכינוי שמאחוריו הם בוחרים להתחבא. וכשהאמת בעצמה לרגע קצר מפסיקה להתחבא באמת שעדיף לשקרן פשוט לשתוק ולחכות קצת עד שהאמת תסתתר שוב, כמו שממליץ עכשיו אלן דרשוביץ , שבטח מבין בזה דבר או שניים, בתור שקרן מקצועי (עו"ד צמרת שייצג את או.ג'יי סימפסון).

 6. נתאי –
  גם אני נתקלתי בתגובה כמו זו שלעיל.
  מעבר לכך שיש כאן הודאה בכך שהימין הוא ×–×” שמפעיל אלימות פיזית והשׂמאל לא (ועל הדרך נסיגה מהטיעון שכל אלימות הימין היא בעצם פרובוקציות שב"×› – שלא תגיד שלא התקדמנו), יש כאן הודאה ברורה שאלימות פיזית היא שיטת הפעולה הראויה.
  הרי, לפי ההגיון של הליברל מחירות, לולי היינו עלובים היינו גאים באלימותנו, כמוהו.

 7. אמנון הגיב:

  מה שמפריע לי בטיעון ש"גם שמאלנים עושים את זה" הוא כמובן העובדה שזה לא מכשיר את הפעולה.
  גם אם היה שם אחד של שמאלני שתקף חייל זה לא היה הופך את התקיפות מימין לחוקיות.
  מה שקובע הוא החוק ולא המוסכמה החברתית.

  [לא קישור אלגנטי, אבל ×–×” מזכיר לי את הטענה שצה"ל הוא הצבא המוסרי ביותר בעולם – גם אם כל הצבאות בעולם פועלים כמו צה"ל או אפילו יותר גרוע ממנו, לא הופך את צה"ל למוסרי].

 8. נועם א"ס הגיב:

  זה לא דיון תיאורטי:
  http://www.israelnationalnews.com/News/News.aspx/150802#.Tu2htKNhiK0

 9. תני גולדשטיין הגיב:

  בבאחד התת-תת-סעיפים של חוק מרפי, המפורטים בספר האלמותי "חוק מרפי", כתוב: "לעולם אל תתווכח עם טטיפש, כי אנשים עלולים שלא לשים לב להבדל שביניכם". על אותו משקל, אולי כדאי לומר: לעולם אל תתווכח עם אבריונים אידיאולוגים וקנאי דת, הם לא מסוגלים לשים לב להבדל ביניכם"

  • נתאי הגיב:

   הבעיה היא תני, שמאחורי קנאי הדת יש רבים שמוכנים לראות סבירות במקום שהיא איננה. ואם המחיר של הוויכוח הזה הוא שיראו בי טיפש טרחן וקטנוני, הריני משלם אותו באהבה.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

973080 דפים נצפים, 49 היום
320012 ביקורים, 30 היום
FireStats icon ‏מריץ FireStats‏